Blog

Sektördeki tecrübelerimizle yalıtım ile ilgili hazırlamış olduğumuz blog yazılarımız.

Çatı İzolasyon Fiyatları

Çatı İzolasyon Fiyatları

   Çatı bir binayı dış etkilere karşı koruyan binanın en üstünde bulunan binayı oluşturan en önemli etmenlerden biridir. Çatısı olmayan bir bina olamaz. Çatının tasarımı iç ve dış etkenlere karşı korunmak üzerine yapılmalıdır. Sistem Açılım Seviyesi ’ne (SAS) göre uyulması gereken nitelikler çerçevesinde sistem kurgulanmalıdır.
 
   Çatılar belli ölçütlere göre çeşitlilik göstermektedir. Bu çatılar şu şekildedir; kullanım şekillerine göre, yağışın uzaklaştırılma şekillerine göre, eğimlerine göre, kaplama malzemelerine göre, biçimlerine göre, çatı arasında bulunan hava varlığına göre, taşıyıcılık özelliğine göre.
 
   Çatı izolasyon malzemeleri kullanım alanlarına, malzeme kalitesine göre farklılık gösterebilir. Çatı izolasyon malzemeleri; strafor ve ahşap ürünler, ondülin, sandviç panel ve metal ürünler, eternit ve kiremitlerdir. Bu malzemeler farklı fiyatlarda oldukları için çatı izolasyonunda seçilecek malzemelerin bütünü farklı fiyatlar ortaya çıkaracaktır. Dayanıklılık ve kalite açısından bakıldığında sandviç panel ürünler ön plana çıkmaktadır.
Çatı izolasyonunda aynı zamanda çatı büyüklüğü de fiyata etki edecek bir unsurdur. Örneğin iş yerlerinin binaları geniş ve büyük çatılara sahip olabileceğinden fiyatlar da ona oranla tekil binalara göre artacaktır.
Hatay Çatı İzolasyon 
  Çatı izolasyonu malzemelerinin zorlu hava şartlarına karşı dayanıklı olması beklenir. Bu çerçevede ürünler üretilip piyasaya sürülmektedir.
 
   Genel olarak ülkemizde çatılarda kiremit kaplama kullanılmaktadır. Ancak yalıtımı yüksek seviyede olan sandviç panel ürünleri de kullanılmaktadır. Bazı çatı izolasyonlarında membran uygulamasından sonra ahşap ürünler kullanılır ya da ondülin gibi ürünlerle çatının uzun ömürlü olması sağlanabilir. Bazı çatı izolasyonlarında ise şıngıl kaplama uygulaması yapılarak estetik bir görünüm elde edilmiş olur.
 
   Sonuç olarak çatı izolasyon fiyatları çeşitlilik göstereceğinden tercih edilen firmanın uygulama öncesi keşif yapması ve yukarıdaki ölçülere göre bir fiyat teklifi sunması beklenir.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

TEKLİF AL

BENZER GÜNCEL BİLGİLER

SİZİ ARAYALIM

Tıkla Ara