Blog

Sektördeki tecrübelerimizle yalıtım ile ilgili hazırlamış olduğumuz blog yazılarımız.

Antakya İç Cephe Isı Yalıtımı

Antakya İç Cephe Isı Yalıtımı

Binaların yalıtımında tercih edilen yöntemlerden birisi de dış cephe mantolamanın yapılamadığı zamanlarda tercih edilen iç cephe mantolama uygulamasıdır. Hatay'da iç cephe mantolama uygulaması yaptırarak çok küçük bir oranda ısı tasarrufu yapılmış olunmaktadır.
 
İç cephe mantolamanın uygulama şekli, dış cephe mantolama gibidir. Duvarlar, ısı yalıtım levhaları ile kaplanıp boyanmakta ve isteğe bağlı olarak alçıpen ile estetik bir manzara elde edilebilmektedir.
 
Isı yalıtımı yapılacağı zaman dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu unsurların belki de en önemlisi kullanılacak malzemelerin kalitesi ve çalışan işçinin becerisidir. Isı yalıtımı işlemi, kolay bir işlem olmadığı için çalışan kişinin doğru bir şekilde yapabilmesi gerekmektedir. Ayrıca ne kadar kaliteli malzemeler kullanılırsa o kadar çok tasarruf sağlanabileceği için malzemelerin Kalite Belgesi’nin olduğundan emin olunmalıdır.  Ekal İzolasyon olarak sizlere Kalite Belgesi’ne sahip malzemeleriyle hizmet vermekteyiz. Tecrübeli ve eğitimli çalışanlarımızla, hatasız bir şekilde ısı yalıtımı sağlamaktayız.
 
İç cephe ısı yalıtımı yapmak, faydalı değildir. Bu durumun sakıncaları şunlardır:
 
Tam ısı yalıtımı sağlayamaz.
Binanın dış duvarları korunmadığı için, dış cephe üzerinde oluşabilecek çatlaklar bina yapılarının ıslanmasına neden olabilir. Su sızıntısının, iç yüzeye kadar ulaşması durumunda küf, mantar, boya dökülmesi gibi hasarlara neden olabilmektedir.
Oluşturabileceği rutubet,küf, mantar gibi olumsuzluklar yüzünden, insan sağlığı açısından ciddi tehlikeler oluşturabilmektedir.
Kombi,klima gibi ısıtma sistemlerinin kapatılmasıyla, oda sıcaklığı hızla düşmeye başlar.
 Ekal İzolasyon olarak, kendimizi sürekli geliştirmekte ve araştırmalar yapmaktayız. Çalışanlarımızın eksiksiz bir şekilde eğitimlerini vermekte ve yeni bir eğitim olduğunda almalarını sağlamaktayız. Bu sayede çalışanlarımızın bilgilerini ve güvenirliliğini arttırmaktayız.
 
Isı yalıtım konusunda uzmanlaşmış olan çalışanlarımız, iç cephe ısı yalıtımını pek tercih etmemektedir. Çünkü iç cephe ısı yalıtımın zamanla yarardan çok zarar getireceği açıktır. Hem dışarıdan gelecek etkilerden tam olarak korunmak için dış cephe ısı yalıtımının yaptırılması şarttır. İç cephede yapılacak olan yalıtım, sadece kısa bir süreliğine odayı sıcak tutmakla beraber dışarının ısısının girişini engellememektedir. Bundan dolayı iç cephe ısı yalıtımı yaptırmak yerine dış cephe ısı yalıtımı yaptırmak hem daha ekonomik hem de konforlu olacaktır.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

TEKLİF AL

BENZER GÜNCEL BİLGİLER

SİZİ ARAYALIM

Tıkla Ara