Hizmetlerimiz

Her türlü yalıtım izolasyon konusu olan projelerin lider firmasıdır.

Asansör Çukurlarının Su Yalıtımı

Asansör Çukurlarının Su Yalıtımı

Asansör çukurları, yetersiz yalıtım, yalıtımın yıpranması veya betondaki çatlamalar nedeniyle zamanla rutubet ve hatta su sızdırma sorunlarına maruz kalabilirler.
 
Yalıtımın dışarıdan yapılması genelde mümkün olmamaktadır. Böyle durumlarda yalıtım iç yüzeylerden, negatif su basıncına dayanıklı Permo Chim Crystal uygulanarak çözülmelidir.
 
Uygulama yapılacak yüzey temiz ve sağlam olmalı, yağ, pas, çimento köpüğü, boya kalıntıları, kür malzemeleri, kalıp yağları ve silikon gibi su itici malzemelerden arındırılmalıdır.
Statik, yani hareket görmeyen kısımlardaki çatlaklar önce genişletilmeli, sonra nemlendirilerek Emülzer Latex’li sıva ve tamir harcıyla tamir edilmelidir.
 
Dinamik, yani hareketli çatlaklar varsa, Emülzer Ankraj Macunu kullanılarak su geçirimsiz hale getirilmelidir.(Bakınız: Bodrum Zemini ve Duvarı Arasından Gelen Sızıntının Durdurulması)
Sivri uçlar ve yatay/düşey ek yerleri gibi çatlamaya uygun bölgeler pah yapılarak yuvarlatılmalıdır.
Eğer duvardan basınçlı su geliyorsa, Speed-X Powder kullanılarak gelen su kesilmelidir (Resim 1-2) (Bakınız: Basınçlı Suyun Durdurulması).
 
Daha sonra yüzey bol su ile iyice doyurulmalı ve uygulama boyunca nemli tutulmalıdır.
Permo-Chim Crystal temiz bir kap içine konur ve fırça ile uygulama için 10 litre, mala ile uygulama için 7 litre su ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır (düşük devirli matkap ile yaklaşık 3 dakika).
Daima su Permo Chim Crystal’e ilave edilmeli, tersi yapılmamalıdır. Katılacak suyun tamamı bir seferde değil, azar azar katılmalıdır.
* Karışım yapıldıktan sonra 30-40 dakika içinde tüketilmelidir. Katılaşan karışıma tekrar su ilave edilmemelidir.
* Permo-Chim Crystal fırça, rulo veya mala ile en az iki kat olarak uygulanır. Her kat bir önceki kat sertleşmeye başlarken, daha kurumadan uygulanmalıdır. Her kat, bir öncekinin sürme yönüne dik açı ile uygulanmalıdır.
*çatlaklar üzerinde veya yatay/düşey birleşim yerlerinde derz bandı, sıva filesi vb. taşıyıcı armatürlerle uygulama yapılmalıdır.
*son kat uygulandıktan sonra yumuşak, nemli bir sünger ile yüzey düzeltilir.
*uygulamadan sonra Permo Chim Crystal’in çabuk kuruması önlenmeli, 5-7 gün nemli kalması sağlanmalıdır. Bunun için nemli çuval, naylon, vs. serilmesi veya betonun ıslatılması faydalıdır.
Crystal, kür süresi boyunca güneş, don, rüzgar ve kötü hava şartlarından korunmalıdır.
*Permo Chim Crystal üzerine boya yapılacaksa henüz yaş iken üzerine Emülzer Permo Stop katılmış sıva yapılmalı ve boya bu sıvanın üzerine uygulanmalıdır.
Seramik veya fayans uygulanacaksa, taze uygulanmış Permo Chim Crystal üzerine direkt olarak fayans yapıştırıcısı sürülmelidir.
*eğer Permo Chim Crystal kürünü almış ise, yüzeydeki kristaller Emülzer kireç ve tuz temizleyici ile silinmeli, üzerine sıva yapılmalı ve kaplama bu sıva üzerine tatbik edilmelidir.
 

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

TEKLİF AL

BENZER HİZMETLERİMİZ

SİZİ ARAYALIM

Tıkla Ara